„Lietuvos komercinis automobilis 2020”: metų furgonas „Renault Master“

Rugsėjo 5 dieną parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje „Lietuvos komercinio automobilio 2020“ apdovanojimų ceremonijoje „Renault Master“ pripažintas metų furgonu. Įvertinta ir kita „Master“ versija: „Ateities vizija“ paskelbtas visiškai elektrinis „Renault Master Z.E.“.

Šių metų „Komercinio automobilio 2020” rinkimuose dalyvavo aštuoni per pastaruosius dvejus metus Lietuvos rinkoje pasirodę modeliai. Naujausias „Master“ rinkoje pasirodė 2019 metais. Dešimtmečius tobulintas jis tapo vienu iš pagrindinių modelių komercinių transporto priemonių rinkoje, o konkurso metu, sužavėjęs rinkimų komisijos narius, pripažintas Lietuvos metų furgonu.

„Nors metų furgonas buvo renkamas iš dviejų pretendentų, „Renault Master“ pranašumas yra vienareikšmiškas, tą teigė visi komisijos nariai.“ – apie metų furgoną kalbėjo „Lietuvos komercinio automobilio“ rinkimų komisijos narys, „Auto Bild Lietuva“ redaktorius, Vitoldas Milius.

Renault Master“ yra puikiai pritaikytas bet kokiai profesionaliai veiklai bei turi itin plačią, daugiau kaip 350 galimų skirtingų versijų gamą - 3 skirtingus aukščius ir 4 galimus ilgius su maksimalia leistina apkrova nuo 2,8 iki 4,5 t. ir nuo 8 iki 22 m3 siekiančia krovinių skyriaus talpa. Atnaujinti „2.3L dCi“ varikliai pasiekia dar didesnę iki 180 AG siekiančią galią ir iki 400 Nm sukimo momentą, taip užtikrinant geresnę dinamiką, greitą reagavimą ir mažesnes degalų sąnaudas.

Renault Master“ įdiegtos pagalbinės vairavimo priemonės, padedančios vairuoti saugiau bei paprasčiau: perspėjimas apie išvažiavimą iš savo eismo juostos, galiniai atstumo jutikliai, galinio vaizdo kamera, priekiniai parkavimo jutikliai, aklosios zonos perspėjimo sistema. „Master“ turi ir naujoviškas vairuotojo pagalbos sistemas, lengvinančias manevravimą ir didinančias saugumą. Šoninio vėjo pagalbos sistema užtikrina stabilų važiavimą esant stipriam šoniniam vėjui. Sistema aktyvuojama važiuojant didesniu kaip 70 km/h greičiu ir gali iki 50 % padidinti automobilio stabilumą esant dideliam šoniniam vėjui.

Renault“, būdama elektromobilių rinkos pradininke ir eksperte, nuolat tobulina savo modelius, jų technologijas bei reaguoja į su aplinkosauga susijusius iššūkius, todėl rinkai pasiūlė elektrinę komercinio „Master“ versiją - „Renault Master Z.E.“

Renault“ daug dėmesio skiria elektromobilumo plėtrai. „Zoe“ tapo Europos lengvųjų elektromobilių rinkos lyderiu, tą pačią poziciją jau pasiekė ir „Master Z.E.“, tik elektrinių komercinių transporto priemonių rinkoje“, – sako „Renault“ Baltijos šalių grupės vadovas Marcinas Kurkiewiczius.

„Lietuvos komercinio automobilio 2020“ rinkimuose „Renault Master Z.E.“ paskelbtas „Ateities vizija“. Elektrinis „Master Z.E.“ ne tik suteikia galimybę mėgautis vairavimo malonumu be emisijų, bet jis taip pat puikiai pritaikytas krovinių pristatymui į namus ar bet kokiai kitai veiklai mieste, kai važiuojama nedideliais atstumais. Savo efektyvumą bei manevringumą įrodė ir konkurso metu. Konkursą organizuojantys „Lietuvos žurnalistų autoklubo“ nariai, vežiodami „Maisto bankui“ skirtus produktus ir atlikdami realius darbus, galėjo patikrinti komercinio automobilio savybes bei, svarbiausia, prisidėjo prie prasmingos akcijos vykdymo.

„Elektriniai furgonai išties yra mūsų ateitis, tačiau lengvai gali tapti dabartimi. Atstumai, reikalingi išvežioti krovinius mieste, dažnai neviršija 100 km., tad elektrinis „Master Z.E.” tam yra puikus pasirinkimas. Jis manevringas, patogus, lengvai vairuojamas, o važinėjant mieste jo baterijos pilnai pakaktų visai darbo dienai”, – savo įžvalgomis pasidalino Vitoldas Milius.

Renault Master Z.E.“ galima rinktis iš trijų skirtingų ilgių, dviejų aukščių bei dviejų kėbulo tipų, kurių krovinių skyriaus talpa nuo 8 iki 22 m3. Elektrinis „Master Z.E.“ turi naujos kartos ličio-jonų 33 kWh talpos „Z.E. 33“ akumuliatorių, realiomis sąlygomis leidžiantį nuvažiuoti 120 kilometrų. Akumuliatorius pilnai įkraunamas vos per 6 valandas, naudojant 32 A/7,4 kW „WallBox“ įkrovimo stotelę. Itin efektyvus 57 kW (76 AG) „Master Z.E.“ elektrinis variklis užtikrina patogumą mieste, o maksimalus greitis siekia 100 km/h.

 

Pastarieji metai „Renault“ tapo išties sėkmingi. Prieš kiek mažiau nei metus vykusiuose „Lietuvos metų automobilio 2020” rinkimuose šį titulą iškovojo „Renault“ įmonių grupės bestseleriu tapęs „Renault Clio“. Šį kartą pripažinimo sulaukė komercinis „Renault Master“ modelis bei elektrinė jo versija „Renault Master Z.E.“.

 

*****

 

Renault“ įmonių grupė

Renault“ įmonių grupė gamina automobilius nuo 1898 m. Šiandien ji yra tarptautinė daugiaženklė grupė, 2019 m. pardavusi beveik 3,8 mln. automobilių 134 šalyse, turinti 40 gamyklų, 12 700 pardavimo vietų, kuriai dirba daugiau kaip 180 000 žmonių.

Siekdama pagrindinių ateities technologijų iššūkių ir tęsdama savo pelningo augimo strategiją, įmonių grupė naudojasi tarptautine plėtra bei savo prekės ženklais – „Renault“, „Dacia“ ir „Renault Samsung Motors“, „Alpine“ ir „LADA“ – kartu su savo elektromobiliais ir unikaliu aljansu su „Nissan“ ir „Mitsubishi Motors“. „Renault“ priklausančios Formulės 1 komandos įsipareigojimai 2016 metų pasaulio čempionate reiškia, kad „Renault“ automobilių sportą priima kaip inovacijų ir prekės ženklo propagavimo kryptį.

Visi naujų automobilių išpardavimai