Žibintai: lazeriai ar LED?

Automobilių žibintai patobulėjo ir skirtumas ypač jaučiamas iš ~2010 m. pagaminto modelio persėdus į naują. Mat dar prieš dešimtmetį plačiai buvo naudojama Xenon technologija, o šiandien Premium automobiliuose naudojami lazeriniai žibintai, apšviečiantys daugiau nei pusės kilometro kelią į priekį. Net ir LED technologija, kuri prieš dešimtmetį buvo tarsi šiandien autonominis vairavimas, dabar montuojama į daugelį automobilių.

Kokią įtaką turi apšvietimas vairavimo saugumui? Apie 80-90 proc. informacijos kelyje vairuotojas gauna stebėdamas aplinką. Jei tos aplinkos tamsiu paros metu mato mažiau - vairuoti turi lėčiau arba važiuoti ne taip saugiai, matematika paprasta.

O po 5 metų daugelis tikrai norės važiuoti saugiau. Todėl rinkdamiesi naują automobilį, atkreipkite dėmesį į jo žibintus - siūlome verčiau primokėti kelis šimtus eurų ir pasirinkti LED, jeigu tik tokia galimybė yra. Jau po pirmos kelionės tamsiu paros metu džiaugsitės šia investicija, o ir parduoti automobilį po jo naudojimo bus daug lengviau.