VGTU palygino dyzelį su benzinu

Ar dyzeliniai automobiliai yra labai taršūs? O benzininiai - tarsi drugeliai miške, neturi jokio poveikio aplinkai? Tą ištirti sugalvojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai.

Jie paėmė du vienodus naujus automobilius - benzininį ir dyzelinį VW Passat ir jiems atliko standartines taršos matavimo procedūras.

„Įvertinus tris važiavimo režimus nustatėme, kad realios CO2 emisijos yra artimos tam, ką deklaruoja gamintojas, o palyginus benzininį ir dyzelinį variklį, pastarojo emisija yra apie 15–20 proc. mažesnė. Kadangi šie automobiliai turi „Euro 6“ standartą atitinkančias išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemas, kitų teršalų – anglies monoksido, angliavandenilių, azoto oksidų – emisijos yra artimos nuliui“, – po tyrimo sakė VGTU Transporto inžinerijos fakulteto docentas dr. Alfredas Rimkus.

Ką tai reiškia? Ogi tai, kad naują dyzelinį automobilį galite pirkti nesijaudindami dėl didelės jo taršos - ji ne ką aukštesnė nei benzininio modelio. Euro 6 reikalavimus atitinkantys modeliai išties yra ekologiški.