Likutinė vertė - apsimoka

Jeigu automobilį perkate lizingu, žinote sąvoką - likutinė vertė. Kodėl ji yra vienas geriausių dalykų ir argumentų, jog nereikėtų už automobilį iškart sumokėti visos sumos?

  1. Dabartinės lizingo palūkanos yra tokios mažos, kad bendra automobilio kaina per 5 metus išauga minimaliai. Greičiausiai - mažiau, nei infliacija išaugintų pinigų vertę per tuos 5 metus. Vien todėl apsimoka šiandien pasirašyti sutartį, kuria įsipareigojate po 5 metų mokėti tiek pat, kiek ir mokate šiandien.
  2. Laisvė apsispręsti. Jeigu automobilį perkate lizingu be likutinės vertės, pasibaigus lizingo laikotarpiui persirašote automobilį savo vardu ir tada sprendžiate, ką daryti toliau - ar važinėti, ar parduoti. Su likutine verte yra paprasčiau - pasibaigus lizingo laikotapriui, galite automobilį išsipirkti (jeigu jis patiko). O jeigu nepatiko - paliekate pardavėjui ir nebeturite su juo nieko bendro. O jeigu jo rinkos kaina yra didesnė - galite atpirkti iš pardavėjo ir parduoti rinkoje, tuo užsidirbdami ir galbūt padengdami kito automobilio pradinį įnašą.
  3. Po lizingo laikotarpio galite pratęsti lizingą tam pačiam automobiliui - nereikia bijoti, jog neturėsite didelės sumos tam automobiliui išsipirkti.

O kaip automobilį ruošiatės pirkti jūs? Mokėti iškart ar išdalinti įmokas lizingu? Kuriam laikotarpiui? Kokia likutine verte?