Jeigu automobilį perkate lizingu, žinote sąvoką - likutinė vertė. Kodėl ji yra vienas geriausių dalykų ir argumentų, jog nereikėtų už automobilį iškart sumokėti visos sumos?
Dabartinės lizingo palūkanos yra tokios mažos, kad bendra automobilio kaina per 5 metus išauga minimaliai. Greičiausiai - mažiau, nei infliacija išaugintų pinigų vertę per tuos 5 metus. Vien todėl apsimoka šiandien pasirašyti sutartį, kuria įsipareigojate po 5 metų mokėti tiek pat, kiek ir mokate šiandien.
Laisvė apsispręsti. Jeigu automobilį perkate lizingu be likutinės vertės, pasibaigus lizingo laikotarpiui persirašote automobilį savo vardu ir tada sprendžiate, ką daryti toliau - ar važinėti, ar parduoti. Su likutine verte yra paprasčiau - pasibaigus lizingo laikotapriui, galite automobilį išsipirkti (jeigu jis patiko). O jeigu nepatiko - paliekate pardavėjui ir nebeturite su juo nieko bendro. O jeigu jo rinkos kaina yra didesnė - galite atpirkti iš pardavėjo ir parduoti rinkoje, tuo užsidirbdami ir galbūt padengdami kito automobilio pradinį įnašą.
Po lizingo laikotarpio galite pratęsti lizingą tam pačiam automobiliui - nereikia bijoti, jog neturėsite didelės sumos tam automobiliui išsipirkti.
O kaip automobilį ruošiatės pirkti jūs? Mokėti iškart ar išdalinti įmokas lizingu? Kuriam laikotarpiui? Kokia likutine verte?