Jau 4 metai praėjo nuo pradinio dyzelgeito skandalo, tačiau jo padariniai atsiveja dar šiandien. Ką jis padarė?
Nenagrinėkime miliardinių baudų, pakitusio automobilių gamintojų požiūrio, elektromobilių proveržio ir kitų niuansų. Panagrinėkime tai, ką dyzelgeitas padarė dyzeliniams automobiliams, pagamintiems po 2015 m.
Daugelis jų tam, kad atitiktų WLTP ir RDE standartus, buvo kiek prislopinti. Jie ne taip agresyviai reaguoja į akceleratoriaus pedalą, prie didesnių sūkių pasiekia maksimalų sukimo momentą. Techninėje dokumentacijoje matomi skaičiai atrodo gražiai, tačiau panagrinėjus detaliau - jau nebe taip.
Labai geras pavyzdys yra VW Group koncerno 3 litrų dyzeliniai varikliai, montuojami į
Audi Q8,
Volkswagen Touareg ir kitus modelius. Didžiausias jų sukimo momentas - 600 Nm, tačiau jis pasiekiamas tik prie 2 250 aps./min. Tuo tarpu senesnės kartos 3 litrų dyzelinis variklis pasiekdavo mažesnį sukimo momentą, tačiau vos prie 1 500 aps./min.
Ką tai reiškia? Važiuodami dyzeliniu automobiliu, dažniausiai neviršijate 2 000 aps./min. - tai reiškia, kad naujame "galingesniame" modelyje iš tikro išnaudojate mažiau galios.
Dėl šios problemos kenčia ne tik
Audi ar
Volkswagen. Ją turi visi gamintojai, tik vieniems dar pavyksta kažkiek ją prislopinti tiksliai veikiančiomis pavarų dėžėmis, kitiems - moderniomis ekologinėmis sistemomis.