Automobilio mokestis: kam klius labiausiai?

Aplinkos ministerija pasiūlė automobilio registracijos mokestį, kurio dydis priklauso nuo į aplinką išmetamo anglies dvideginio (CO2). Kokią įtaką tai turi naujų automobilių pirkėjams?

Nedidelę. Daygybė naujų automobilių į aplinką išmeta iki 130 g/km anglies dvideginio - tiek neviršijantys benzininiai automobiliai nebus apmokestinami išvis, o dyzeliniai - minimaliu 80 € tarifu. Sutikite, kai pats automobilis kainuoja 15 000, 30 000 ar dar daugiau, 80 € nėra ta suma, dėl kurios reikėtų atsisakyti įsigyti konkretų modelį ir dairytis ekologiškesnio.

Kur kas daugiau sumokėti turės galingų benzininių bei dyzelinių automobilių pirkėjai - suma gali siekti ir kelis šimtus eurų. Tačiau tų galingesnių automobilių kaina - dar didesnė ir kelių šimtų eurų mokestis bet kokiu atveju sudarys mažiau nei procentą nuo visos automobilio kainos.

Kita vertus, mokestis dar nepatvirtintas - jis tik siūlymo stadijoje. O jeigu bus priimtas be modifikacijų, galite nesijaudinti - jūsų apsisprendimui įsigyti vieną ar kitą automobilį tai turės minimalią įtaką. Jis daugiau orientuotas į naudotų galingų automobilių pirkėjus.