Ar reikia 4WD žiemą?

Artėja prastų kelių sezonas ir didėja visureigių pardavimai, ypač tų, kurie varomi keturiais ratais. Ar tokie modeliai yra reikalingi lietuviams?

Vien keturi varantys ratai dar negarantuoja, jog pravažiuosite visur. Su jais reikia mokėti naudotis: pavyzdžiui, kai kuriuose automobiliuose montuojamos specialios važiavimo programos, skirtos skirtingam paviršiui - purvui, smėliui, akmenims ar sniegui.

Lietuvoje dažniausiai susiduriame su purvu ir sniegu, tad plačiau panagrinėti galime jas.

Purvo (dažniausiai vadinamas Mud) režimas leidžia ratams prasisukti ir ištaškyti protektoriuje susikaupusį purvą, taip padidinamas pravažumas pažliugusiuose keliuose.

Sniego (paprastai vadinamas Snow) režimas veikia priešingai - neleidžia ratams prasisukti, apsaugo nuo įsikasimo gilyn ir sniego suplūkimo į ledą.

Todėl važiuojant per pažliugusį kelią su standartiniu režimu ir įjungta stabilumo kontrole galite labai greitai įklimpti, nes sistema ratams tiesiog neleis prasisukti ir automobilis, neturėdamas galios, neišsikapanos iš balos. Nors tinkamus įgūdžius turintis ir geromis padangomis automobilį apaunantis vairuotojas tą pačią balą įveiktų ir su dviem ratais varomu automobiliu.

Verta atminti, jog 4 varomi ratai neužtikrina jūsų kelionių bet kur. Jie tik padidina tikimybę pasiekti kelionės tikslą.