Ar 10 pavarų yra geriau už 6?

Automatinių dėžių gamintojai lenktyniauja, kuris gi daugiau pavarų įdės. Lexus ir Ford turi 10, Jeep ir Mercedes-Benz - 9, Peugeot ir Volkswagen - 8, ir t. t. Šioje vietoje išsiskiria tik Mazda, kurios automobiliuose naudojami 6 pavarų automatai.

Dar keli gamintojai - Honda, Subaru, Toyota - naudoja automatines bepakopes pavarų dėžes (CVT). Jų efektyvumas yra aukštas, tačiau jos neturi nieko bendro su sportiškumu, tad nėra itin populiarios.

Taigi, ar verta automobilį rinktis tik pagal pavarų skaičių? Ne. Tačiau pavarų skaičius automatinėje dėžėje gali būti tik vienas iš nepagrindinių pasirinkimo kriterijų.

Daugiau pavarų leidžia geriau išnaudoti variklio potencialą, taip išspaudžiant minimalias degalų sąnaudas ir efektyviau naudojamą galią. Tie skirtumai yra juntami, tačiau nedideli: pavyzdžiui, 110 kW Mazda6 su automatine 6 laipsnių dėže, lyginant dokumentuose pateikiamus skaičius, vartoja apie 8-10 proc. daugiau degalų nei tiek pat galios turintis Renault Talisman su 8 laipsnių automatu. Realybėje šis skirtumas mažesnis bene dvigubai.