Patikimumas iš Korėjos ir JAV

Perkant naudotą automobilį, jo patikimumas dažniausiai yra loterija. 100 tūkstančių kilometrų įveikusį automobilį galima apžiūrėti visuose įmanomuose servisuose, patikrinti jo istoriją, tačiau po metų gali sugesti jo automatinė pavarų dėžė ir remontas kainuos tiek pat, kiek vertas pats automobilis. Žinoma, detali apžiūra ženkliai padidina tikimybę nusipirkti kokybišką ir patikimą daiktą, tačiau ta tikimybė nėra šimtas procentų. Vargu ar siekia bent 90.

Patikimumo teorija egzistuoja ir renkantis naujus automobilius. Žinoma, tikimybės čia kitokios, o ir apžiūros būdai neegzistuoja – juk tai naujas daiktas. Tačiau dėmesį atkreipti galima į kitus dalykus, kurie padidina tikimybę įsigyti automobilį, kuriam servise reikės apsilankyti tik dėl eksploatacinių skysčių keitimo.

Pirmas – garantija. Ar gamintojas nebijo suteikti savo parduodamam produktui ilgą garantiją? Ar brangiai kainuoja jos pratęsimas?

Konkretus pavyzdys – korėjiečiai. Visiems Europoje parduodamiems KIA modeliams suteikiama 150 tūkst. kilometrų arba 7 metų garantija. „Hyundai“ – 5 metų neribojant ridos. Kitaip sakant, KIA užtikrina, kad 7 metus automobiliui keisite tik alyvą, diržus ir trinkeles, o „Hyundai“ tą garantuoja kad ir iki 200 tūkst. kilometrų. Tokių pasiūlymų nesuteikia nei vienas kitas gamintojas.

Antra naujo automobilio patikimumo teorijos dalis – modelio amžius. Ne paslaptis, kad tik rinkoje pasirodę nauji automobiliai kartais turi problemų, kurios atsiskleidžia tik naudojimo metu. Todėl naują automobilį kartais gali tekti nuvaryti į atstovybę dalių pakeitimui. Žinoma, paprastai tos dalys būna garantinės ir keitimas atsieina tik sugaištą laiką.

Dėl šios priežasties naujo automobilio, jau turėjusio vidurio amžiaus atnaujinimą („facelift‘ą“), pirkimas yra geresnis pasirinkimas. „Facelift‘e“ inžinieriai būna patobulinę įvairias problemines vietas ir ištaisę nesklandumus, tad šie automobiliai dėl nenumatytų priežasčių servise turi apsilankyti rečiau.

Praėjusią savaitę Motorsniper.lt atsiradę nauji pasiūlymai yra maksimaliai patikimi. Pavyzdžiui, „facelift‘ą“ prieš porą metų turėjęs „KIA Cee‘d“ su dyzeliniu varikliu ir aukščiausia „GT Line“ įranga Vilniuje parduodamas vos už 16 990 Eur! Be šio pasiūlymo, praėjusią savaitę tinklalapyje atsirado ne vienas naujas „Cee‘d“ modelis už itin patrauklią kainą.

Savaitės geriausiuoju pardavėju galima vadinti „Ford“ atstovus: šis gamintojas skelbia išpardavimą „Kuga“ visureigiams. Praėjusiais metais „facelift‘ą“ turėjusių modelių kainos dabar – 19-20 proc. žemesnės nei iki šiol. Viso parduodama keliolikos skirtingų modifikacijų ir spalvų „Kuga“ visureigiai, tarp kurių yra ir „Trend“ komplektaciją turinčių modelių už 20 tūkst., ir „Titanium“ įrangą bei keturių varančių ratų transmisiją turinčių automobilių už 31 tūkst.

Bene svarbiausia ir aktualiausia pirkėjams dalis – „Ford Kuga“ išpardavimas skelbiamas tik Motorsniper.lt svetainėje. Niekur kitur jo nerasite.

Visi naujų automobilių išpardavimai