Nuolaidų lyderiai – „Toyota“ ir „Renault“

Lietuvoje priskaičiuotume kelias dešimtis pardavimo salonų, atstovaujančių įvairiausiems automobilių gamintojams. Visų jų pardavimų taktikos skirtingos: vieni taiko į itin aukštas pajamas turinčių vartotojų segmentą, kiti garantuoja puikų kainos ir kokybės santykį, treti išsiskiria unikaliomis savybėmis kaip išskirtinis dizainas ar pravažumas. Tačiau visi jie turi bendrą bruožą – nuolaidas.

Išpardavimus, akcijas ar kitaip pavadintas specialias sąlygas parduodamiems automobiliams skelbia visi automobilių gamintojai, išskyrus tik tokius kaip „Maserati“ ar „Porsche“. Motorsniper.lt tinklalapis gyvuoja jau pusmetį, tad galima suskaičiuoti, kurie gamintojai buvo aktyviausi.

Lyderius galima išskirti du: tai „Toyota“ ir „Renault“. Abiejų gamintojų atstovai kiekvieną savaitę pateikia po kelis pasiūlymus su didesnėmis nei 15 proc. nuolaidomis. Praėjusią savaitę „Toyota“ gama pasipildė keliais „Auris“ universalais, hečbekais bei „Avensis“ modeliais su net 18 proc. nuolaidomis, o viso jų – net 53. „Renault“ sąskaitoje automobilių dar daugiau – 66, o praėjusią savaitę sąrašas pasipildė naujais „Kangoo“, „Kadjar“, „Clio“, „Captur“ ir „Megane“ modeliais.

Ilgą laiką tarp lyderių buvo ir „Mercedes-Benz“, tačiau liepos pradžioje baigėsi kai kuriems jų modeliams taikyta akcija ir kiekis nuo trisdešimties išparduodamų automobilių nukrito iki nulio. Tačiau vargu, ar ilgam.

Prie lyderių galima priskirti „Nissan“. Nors šio gamintojo išparduodamų automobilių kiekis nėra didelis ir visada svyruoja apie keliolika modelių, jie parduodami itin greitai ir todėl „Nissan“ sąrašas atnaujinamas dažnai. Jeigu šiandien pamatėte už gerą kainą parduodamą jums patinkantį „Qashqai“, ilgai nesvarstykite – rytoj jo gali nelikti.

Negalima nepaminėti „Volvo“: nors parduodamų automobilių kiekis yra apie penkiolika, o jų kainos neretai viršija 30 tūkst. eurų, švediškiems modeliams taikomos nuolaidos yra didžiulės ir kone visada viršija 20 procentų.

Po keliolika automobilių su didesnėmis nei 15 proc. nuolaidomis parduoda ir korėjiečiai „Hyundai“ bei KIA, nedaug atsilieka „Jaguar“, „Peugeot“, „Opel“, SEAT bei „Volkswagen“, išskirtiniais pasiūlymais kartais sužiba „Audi“, „Ford“ bei „Mazda“.

Visi naujų automobilių išpardavimai