Morališkai senstelėjęs, tačiau labai pigus

Tai – tinkama frazė kalbant apie automobilius. Vidutinė vieno automobilio modelio gyvavimo trukmė yra 6-8 metai. Tada rinkai pateikiamas naujas modelis, o senuoju gamintojas nori kuo greičiau atsikratyti – ištuštinti sandėlius, kuriuose paprastai būna nemenkas populiariausių modifikacijų likutis.

Tokia pati sistema veikia ir modeliui atsinaujinant – atėjus vadinamam feislifto laikotarpiui. Automobilis paprastai kiek atnaujinamas vizualiai, gauna kokį naują variklį bei vieną kitą technologiją. O gamintojas vėlgi nori kuo greičiau atlaisvinti sandėlius, tad naujų, bet ne naujausių modelių pardavimai yra smarkiai skatinami. Feisliftai vyksta maždaug kas 3-4 metus.

Prieš pasirodant naujam modeliui, senieji neretai parduodami puikiomis kainomis. Neretai galima pamatyti 10 ar 15 procentų nuolaidas, kartais jos viršija net ir 20. Čia daugeliui iškyla dilema: ar įsigyti naują, bet morališkai kiek senstelėjusį modelį, ar patį naujausią, kokį tik gali pasiūlyti gamintojas?

Ta dilema neretai nusvyra to „morališkai pasenusio“ automobilio pusėn. Pavyzdžiui, gerai sukomplektuotas „Peugeot 308“ su dyzeliniu varikliu bei automatine pavarų dėže kainuoja apie 25-26 tūkst. Eur. Už tokią pačią sumą galima įsigyti puikią komplektaciją turintį visa klase aukštesnį „Peugeot 508“. Žinoma, jeigu negąsdina faktas, kad automobilio dizainui iš esmės yra 8 metai. Jeigu išorė ir daili bei novatoriška, tai interjeras radikaliai skiriasi nuo naujausių „Peugeot“ modelių.

Analogiškai ir su „Audi“. Šiuo metu Lietuvoje pristatomas naujasis „Audi A6“, tad senieji modeliai išparduodami su didžiulėmis nuolaidomis – gerą komplektaciją turintys A6 iš sandėlio kainos lygyje gali konkuruoti su A4.

Tokių pavyzdžių – daugybė. Ir jeigu morališkai senstelėjęs modelis gali atrodyti nepatrauklus, kita automobilio pirkimo iš sandėlio savybė nustelbia daugelį. Tai – pristatymo tempas. Užsakius naują automobilį su unikalia komplektacija, jis bus pagamintas per 2-3 mėnesius. Kai kuriais atvejais pristatymas gali užtrukti ir pusmetį. Tuo tarpu iš sandėlio automobilis atkeliauja per porą savaičių.

Visi naujų automobilių išpardavimai