Komplektacijų įvairenybės: kaip šifruoti jų pavadinimus?

Automobilio pradinė kaina neretai būna apgaulinga. Jeigu reklamoje matote, kad automobilis „X“ kainuoja nuo 16 tūkst. Eur, nesitikėkite tiek ir išleisti. Tai bus bazinės komplektacijos modelis, o tokius įsigyja nebent įmonės arba super-nereiklūs klientai.

Norite dyzelinio variklio? Tai papildomai kainuos kokius 4 tūkst. Automatinės pavarų dėžės? Dar 2 tūkst. LED žibintų, dviejų zonų klimato kontrolės ir kitų komforto elementų? Teks pridėti dar kelis tūkstančius. Paprastai, jeigu automobilio bazinė kaina yra 15 tūkst. Eur, gerai sukomplektavus ji išauga dvigubai.

Pamačius automobilio pasiūlymą su nuolaida, apsigauti taip pat nesunku. Prie modelio pavadinimo neretai įrašomas ir komplektacijos vardas – „Comfort“, „Luxury“, „Premium“ ir t.t. Kai kurie gamintojai naudoja tokius pačius pavadinimus, tačiau jie reiškia visiškai kitus komplektacijų lygius.

Pavyzdžiui, „Toyota RAV4“ bazinė komplektacija yra „Standard“ – labai aiškus ir konkretus pavadinimas. Aukštesnė yra „Luxury“, tada „Luxury Plus“, dar aukštesnė – „Style“, po to – „Premium“ ir galiausiai – „Premium Plus“. O hibridiniai RAV4 turi dar vieną komplektaciją – „Hybrid Luxury“. Tokia pati komplektacijų logika yra ir renkantis kitus „Toyota“ modelius.

„Hyundai“ pavadinimai panašūs – nuo bazinės „Classic“, tada „Comfort“, po jos „Style“ ir pati prabangiausia „Premium“.

SEAT komplektacijų sąraše „Style“ yra tik kiek geresnė už bazinę „Reference“. Aukštesnės – „Xcellence“ ir FR.

„Mazda“ stilius visiškai priešingas „Toyota“: nuo bazinės „Active“, tada „Premium“, dar aukštesnė „Premium Plus“ ir pati prabangiausia komplektacija „Luxury“.

„Mazda“ taikosi į „Premium“ segmentą – pavyzdžiui, „Lexus“ „Luxury“ komplektacija taip pat yra pati aukščiausia. Bazinis „Lexus“ yra su „Comfort“ komplektacija, geresnis – „Executive“, dar geresnis – „Sport“, o pats geriausias – „Luxury“. Tai, kas geriausia „Lexus“ ar „Mazda“, „Toyota“ būtų tik vidutiniška komplektacija.

Kai kurie gamintojai naudoja visiškai unikalius pavadinimus – pavyzdžiui, „Nissan“ komplektacijos vadinamos „Visia“, „Acenta“, „N-Connecta“ ir „Tekna“. Unikalius pavadinimus turi daugelis gamintojų ir toli gražu ne kiekvienas iš jų yra suprantamas pirmąkart perskaičius, todėl prieš džiaugiantis puikia kaina reikėtų patikrinti, kokios funkcijos gaunamos už tą sumą.

Visi naujų automobilių išpardavimai