Kai vieno gamintojo atstovybės yra konkurentai

Praėjusiais metais prancūzų „Citroen“ ir „Peugeot“ automobilių gamintojų koncernas PSA įsigijo vokiškąjį „Opel“. Įmonių sujungimo procesas bus labai ilgas ir truks ilgai, tačiau pirmieji jo vaisiai yra matomi jau dabar. Tai – „Opel Crossland X“ ir „Grandland X“ modeliai, kurie yra iš principo „Peugeot 2008“ ir 3008.

Tiesa, dėl bendradarbiavimo kuriant šiuos modelius buvo susitarta dar prieš oficialiai paskelbiant apie įsigijimą, tačiau esmės tai nekeičia – pirmaisiais gamintojų bendradarbiavimo vaisiais bus vadinami būtent šie modeliai.

Ironiška, kad šių gamintojų atstovai Lietuvoje, kurių kiekvieno pardavimai įkrenta į tą pačią PSA kišenę, tarpusavyje konkuruoja. Tačiau taip yra ir su kitais gamintojais: juk „Nissan“ ir „Renault“ taip pat yra vienas koncernas, o atstovus Lietuvoje turi skirtingus. Analogiškai bene su visa „Volkswagen“ grupe:  tik „Volkswagen“ ir „Audi“ importuotojo teisės priklauso tam pačiam „Moller Auto“, o abiejų modelių prekyba užsiima ir „Moller Auto“, ir „Autojuta“. Tuo tarpu SEAT importuotojas ir atstovas – ta pati „Autojuta“, „Škoda“ – ARX įmonė, „Bentley“ – „Krasta Auto“ (kuri priklauso „Modus Group“), komercinių MAN atstovas – „Adampolis“. „Hyundai“ atstovai Lietuvoje taip pat yra du – „Inchcape“ bei „Fakto Auto“, o tam pačiam koncernui priklausanti KIA – nesusijusi nei su viena iš jų.

Tas pats PSA koncernas yra padalintas: „Peugeot“ atstovauja kelios įmonės skirtinguose miestuose, „Citroen“ – „Fakto Auto“, o „Opel“ vien Vilniuje turi kelias nesusijusias ir tarpusavyje konkuruojančias atstovybes.

Šiame mikse bene didžiausia yra itališkų gamintojų koncentracija. „Fiat“ koncernui priklausantys „Alfa Romeo“, „Fiat“ bei „Maserati“ prekės ženklai Lietuvoje turi vieną atstovą – „Autobrava“ (kuri priklauso tai pačiai „Modus Group“). Tik „Iveco“ komercinių automobilių pardavimo padalinys kitose rankose.

BMW, „Mini“ ir „Rolls-Royce“ prekės ženklų atstovavimo teisės taip pat vienose rankose – „Krasta Auto“ („Modus Group“). Tiesa, „Rolls-Royce“ atstovybės Lietuvoje dar nėra – tik oficialus servisas.

Visi naujų automobilių išpardavimai