Naujas ar naudotas?

Neretai sulaukiame klausimų, kodėl gi reikėtų rinktis naują automobilį? Juk 4-5 metų naudotas kainuoja apie 50 proc. pigiau. Trumpai susisteminsime pagrindinius kriterijus:

    1. Patikimumas. Vienareikšmiškai - naujas. Nulinė ar kelių tūkstančių kilometrų rida (jei perkate demo automobilį), kelių metų garantija - tai dalykai, už kuriuos mokama didesnė kaina. Jeigu naudotą automobilį perkate iš pirmo jo savininko ar patikimo perpardavėjo, jis buvo gerai prižiūrėtas ir yra tvarkingas, gali būti, jog problemų kelerius metus neturėsite ir su juo. Tačiau tai - tik labai nedidelė tikimybė. Tuo tarpu pasirinkus naują automobilį, 90% kad 5 metus servise teks apsilankyti tik alyvos pakeitimui ar kitam reguliariam techniniam aptarnavimui. Rezultatas 1:0.
    2. Važiavimo komfortas. Jeigu lyginame panašiai kainuojantį naują automobilį su pagamintu prieš 4-5 metus, daugiau patogumo vis tik gausite senesniame - pavyzdžiui, už 20 tūkst. Eur galite įsigyti naują VW Golf arba naudotą VW Touareg. 1:1.
    3. Vidaus įranga. Vienareikšmio atsakymo čia nėra. Naujame VW Golf greičiausiai bus naujesnė Bluetooth sistemos versija, modernesnė multimedija, daugiau USB jungčių ir kitų privalumų. Tačiau didesnė tikimybė, kad naudotame prabangesniame VW Touareg bus geresnė garso aparatūra, ventiliuojamos bei elektra valdomos sėdynės, daugiau klimato kontrolės zonų. Lygybė šiuo klausimu ir bendras rezultatas - 1,5:1,5
    4. Saugumas. Čia - ryški naujo modelio persvara. Technologijos sparčiai keičiasi ir šiandien pagamintas VW Golf gali turėti daugiau elektroninių saugumo asistentų nei kelių metų senumo Touareg. Be to, automobilio metalas taip pat sensta - jis sugeria visas per naudojimo laiką pervažiuotas duobes ir avarijose yra mažiau atsparus nei naujo. Be to, daugelis šiemet pagamintų automobilių jau turi autonominio stabdymo sistemą, kuri pagal savo įtaką kartais prilyginama saugos diržų atsiradimui, o prieš 5 metus ji buvo labai reta. 2,5:1,5.
    5. Kaina. Jeigu šis kriterijus būtų nesvarbus, gatvėse matytume vien Rolls-Royce ir Ferrari modelius, tačiau taip nėra net Monake. Ir čia dedame lygybės ženklą. Taip, naujas automobilis yra brangesnis už naudotą, tačiau ar brangiai vertinate savo laiką? Kiek jo tenka sugaišti neplanuotiems remontams, servisų paieškoms? Pačio naudoto automobilio paieškoms? Galų gale, kiek pinigų tenka palikti už remontą - juk tai gerokai didesnės sumos nei tik naujo automobilio techninis aptarnavimas. Galų gale, nedidelė paslaptis, bet ir Kasko draudimas naudotiems modeliams paprastai yra brangesnis. Kodėl? Originalių detalių kaina juk visiems vienoda, o nemažą dalį Kasko išlaidų sudaro techninė pagalba kelyje, kurios kur kas dažniau prireikia naudotiems automobiliams. Lygybė ties šiuo klausimu ir bendras rezultatas - 3:2 naujo automobilio naudai.